in

Vaka Sayısı Arttı : İş yerleri 10 gün açılmayacak

Normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde bir çoğumuz durumu çok yanlış anlladı. Maske kullanımı azaldı sosyal mesafe kuralına uyulmuyor, ve insanlar kalabalık ortamlarda vakit geçirmeye başladı.

Vaka sayılarında ve iyileşen hasta sayılarında olumlu gelişmeler olurken son bir kaç gündür vaka sayısı arttı. Vaka sayılarının artması ve insanların normalleşme sürecine hızlı geçmesi uzmanları endişelendiriyor.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde son günlerde artan vaka sayısı esnafı harekete geçirdi. İlçe esnafı sosyal medyadan bir araya geldi. Esnaf, ilçede salgını kontrol altına almak ve yayılmasını önlemek amacıyla 10 gün süreyle iş yerlerini kapalı tutma kararı aldı. DHA’da yer alan habere göre Dağkapı Mahallesi Muhtarı Cafer Ebret, “Koronavirüsün ilçemizde yayılmaması için esnafımız 10 gün boyunca iş yerlerini kapatma kararı aldı. Vatandaşlarımız da gönüllü olarak evden çıkmama kararı aldı.” dedi.

Aynı zamanda kendisi de bir esnaf olan Cafer Ebret, salgının yayılımını önlemek amacıyla iş yerini 10 gün boyunca açmayacağını belirterek, “Cizre halkı olarak bu kararı verdik. İnsanlarımızın sağlık ve sıhhati için dükkanlarımızı gönüllü olarak 10 gün kapatmalıyız. Koronavirüsün yayılmaması için kapatmalıyız. Başka kimse acı çekmesin. Herkesi gönüllü olarak dükkanlarını kapatmaları için davet ediyorum.” dedi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Bedelli Askerlik Açıklaması

9

A101 Aldın Aldın! 18 Haziran A101 Aldın Aldın Kataloğu