in ,

Üsküdar’da İSKİ’nin Çalışma Yaptığı Alanda Tarihi Kalıntılar Çıktı

Üsküdar’da İSKİ çalışması sırasında, asfaltın hemen altında tarihi kalıntılara rastlandı. Bunun üzerine bölgedeki İSKİ çalışmaları durduruldu ve İstanbul Arkeoloji Müzesi görevlilerinden yardım istendi. Esnaf ise çalışmaların durudrulmasına “Kanalizasyon çalışması vardı, tarihi bir köprü çıktı ve çalışmalar durdu. 3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden…” diyerek tepki gösterdi.

Bölgeye gelen görevliler tarihi kalıntılar üzerinde çalışma başlattı. Tarihi kalıntıların çıktığı alandaki İSKİ çalışmaları durduruldu. Tarihi kalıntının bulunduğu alanın çevresi zabıta ekipleri tarafından kapatıldı

İSKİ çalışmaları durdurdu, Esnaf Duruma Tepkili

Çevredeki esnaf, bölgedeki çalışma alanının 3 aydır açık olduğunu söyledi. Kazı alanının yakınında restoranı olan Haydar  Akkurt, “Kanalizasyon çalışması vardı, tarihi bir köprü çıktı çalışmalar durdu. 3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden. Burada su birikiyor, koku yapıyor. Dükkanlara su basıyor" diye tepki gösterdi. Berber olan Ahmet Karagöz ise, "Çalışmalar sırasında tarihi eser bulunduğunu söylediler. Geldiler incelediler. Ama 3 aydır buralar böyle" şeklinde konuştu.


Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nükleer Bir Patlama Sonunda Yapılması Gerekenler

Tuval Olarak Sadece Muz Kullanan Sanatçının Ortaya Çıkardığı Harika Çalışmalar