in ,

BaşarılıBaşarılı

Samsung’un Görünmez Klavyesi : Selfie Type

Teknoloji devi Samsung, çıkardığı teknolojik ürünler ile sektördeki en güçlü markalardan biri olarak yerini korumaya devam ediyor. Mobil teknolojiler üzerinde üstünlük gösteren şirket bunun yanında farklı alanlarda da kendinden söz ettiriyor. Son olarak yayınlanan bir video ile ilginç bir teknolojiye imza atacak gibi duruyor.

Samsung'un Yeni Teknolojisi : Selfie Type

Güney Koreli Teknoloji Devi Samsung, geçtiğimiz günlerde akıllı telefon ve tabletlerde yazı yazmayı ilginç bir hâle getirecek bir yeni özelliğini duyurdu. Selfie Type adını verdiği bu özellik, cihazınızın ön kamerası ve yapay zeka algoritmaları yardımıyla parmak hareketlerinizi takip ederek, elinizin altında bir klavye varmış gibi yazı yazabilmesinizi sağlıyor.

Şirket 7 Ocak 2020’de Las Vegas'ta düzenlenecek olan CES 2020 etkinliğinde tanıtacağı bu ilginç bir yeniliğe dair bir video yayınladı.

Selfie Type Nasıl Çalışıyor ?

Selfie Type projesi Samsung’un C-Lab ekibi tarafından geliştirildi. Selfie Type, akıllı telefon ve tabletler için sanal bir klavye oluşturuyor. Selfie Type, ellerinizin altında görünmez bir klavye oluşturuyor. Bu yeni teknoloji kullanırken yazı yazmak için cihazınıza herhangi bir donanım bağlamanız gerekmiyor.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Avustralya’da Yangın Devam Ediyor

Yarım Milyar Hayvan Hayatını Kaybetti : Avustralya’da Yangın Devam Ediyor