in ,

Netflix’in Türkiye’de Ne Kadar Üyesi Var?

Geçtiğimiz aylarda, RTÜK tarafından dijital yayıncılığa denetim getirileceğine dair Resmi Gazete’de bir haber yayınlanmıştı. RTÜK yönetmeliği 3 Eylül itibari ile devreye girdi.

Yönetmeliğe göre Netflix, BluTV gibi dijital yayın platformları, izleyiciye ulaşmadan önce RTÜK denetiminden geçecek. 

Bu gelişmeden sonra şirketlerin faaliyetlerini durduracağına dair bilgiler sosyal medyada dolaşmaya başladı. Ancak olayın hemen akabinde Netflix şu şekilde bir açıklama yaptı: 

İnternet yayınlarına yönelik getirilen düzenlemeyi yakından takip ediyoruz. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Bu nedenle Türk yetenekleriyle birlikte film ve dizi sektörüne yatırım yapmaya, üyelerimizin bu içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlamaya devam etmek istiyoruz. 

Ülkemizde faaliyet göstermeye devam etmek istediğini ısrarla dile getiren Netflix Türkiye’deki kullanıcı sayısını paylaştı. 

Netflix'in Türkiye'de 1,5 milyon adet ücretli tekil üyesi var

Netflix'in Türkiye özelinde açıkladığı rakamlara göre 1,5 milyonun üzerinde tekil kullanıcıya sahip. 1,5 milyon kullanıcıda bulunan aile hesaplarını göz önünde bulundurduğumuzda sayının neredeyse 4 milyona ulaştığını söyleyebiliriz.

Netflix yapımlarının da günden güne çeşitlilik gösterdiğini belirtelim. Platform son zamanlar hızını daha da arttırarak orjinal içeriklere daha fazla yoğunlaşacağını dile getirdi. Bunun yanında sevilen dizi ve filmleri de platformına eklemeyi ihmal etmiyor.

Netflix'in bu rakamları açıklamasının altındaki asıl neden ise RTÜK.
RTÜK yeni yönetmelik ile birlikte üye başına gelirden pay istiyor.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk Sahibi Olunduğunda Hayatın Büyük Oranda Değiştiğinin Öncesi/Sonrası ile Kanıtları

Netflix, Türkiye’den ne kadar gelir elde ediyor? RTÜK ne kadarını alacak?