in ,

Monster Notebook Avrupa pazarına açılıyor

2000 yılında kurulan Türkiye merkezli yüksek performanslı dizüstü bilgisayar üreticisi olan Monster notebook yıl sonunda Avrupa pazarına açılacağını açıkladı.

Monster Notebook, 27 Ağustos Salı günü, İstanbul’da düzenlediği etkinlikte, şirketin hedeflerini, gelecek projelerini ve oyun bilgisayarı sektörünün genel durumunu değerlendirdi. Oyun bilgisayarı alanında Türkiye pazarının lider markalarından biri olan Monster, yıl sonunda Avrupa pazarında olacağını açıkladı.

Monster CEO’su İlhan Yılmaz: 

Hedef, Türkiye’den çıkan bir dünya markası olmak

Monster Notebook olarak, yaklaşık 20 yıl önce şirketin temellerini attıkları ilk günden itibaren en büyük hayallerinden birinin Türkiye'den bir dünya markası çıkarmak olduğunu söyleyen Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz, 

“Bilgisayar oyunları pazarı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyor. Bugün Türkiye’de aktif oyuncu sayısı 30 milyon ve pazardaki toplam oyun geliri yaklaşık 850 milyon dolar. Bu rakam dünyada ise 46 milyar dolar ile Hollywood gelirlerini aşmış durumda,”

 ..dedi.

İlhan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti, 

“Biz kurulduğumuz ilk günden itibaren bir alana odaklandık: performans. Oyuncuların ihtiyacı olan ve iş hayatında yüksek performans isteyenlere bilgisayar üretiyoruz. Oyun bilgisayarı bizim tüm gücümüzle sahiplendiğimiz bir alan. Bugün oyun bilgisayarı dediğiniz zaman Türkiye’de pek çok insan Monster Notebook markasını tanıyor ve biliyor. Şimdi de bir başka hayalimiz gerçek olsun istiyoruz. Türkiye’den bir marka dünyaya açılsın, markamız Türkiye sınırları dışında da güvenilen ve bilinen bir marka haline gelsin."

Monster Notebook, Avrupa’da ilk mağazasını Almanya’nın Berlin kentinde açmayı planlıyor. Almanya'da e-ticaret siteleri üzerinden Avrupa'nın da pek çok ülkesine satış yapmayı hedefleyen Monster Notebook, Berlin'de açacağı konsept mağazasında ürünlerini Almanya pazarına tanıtacak. Monster mağazasında ayrıca ziyaretçilere en son oyun ve eğlence teknolojileri tanıtılacak.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google bir servisini daha kapatıyor: Google Hire

iPhone 11 Tanıtım Tarihi Açıklandı