in , ,

Orijinal Konuya Sahip 10 Korku Filmi

korku film önerileri 1
korku film önerileri 1

Halen tatildeyken gecenizi şenlendirecek (!) izlediğinize pişman olacağınız (!) genel korku filmi standartlarının üzerindeki 10 korku filmi önerisi ile karşınızdayım.

 1. 1 Get Out

  get-out-1

  Jordan Peele nin ilk yönetmenlik denemesi olsa da gerçekten çok başarılı ve orijinal bir film. Filmin konseptinden bahsedecek olursak; Chris, kız arkadaşı tarafından ailesi ile tanıştırılmak üzere evlerine davet edilir. Sıcak kanlı ve misafirperver bu aile ortamı beklenmedik ve tuhaf olaylar sonucu bozulacaktır.

 2. 2 A Quiet Place

  a-quiet-place

  Sessiz bir yer... Distopik bir dünyada, bir ailenin başından geçenleri konu alan film sizi gerçekten gerecek ve karakterler ile empati kurabileceksiniz. Tamamen sıradan insanların kıyamet sonrası bir dünyada aile düzenini tesis etme çabalarına, çocuklarının üzerine nasıl titrediklerine, yaşadıkları dramlara şahit olacaksınız. Fakat tüm bunları yaparken asla ses çıkarmayın. Şşşşş...

 3. 3 Saw

  saw filmi

  Yeterince popüler, hatta kült olmuş bir film hala izlemediyseniz vakit kaybetmeden bu dehşet seriyi izlemenizi tavsiye ederim. İlk filmde finaldeki twisti ile insanları kendine hayran bırakmış, polisiye bir korku iken, diğer filmlerinde de bu polisiyeyi devam ettirmeye çalışan fakat konusu, metaforları, alt metni kanın ve vahşetin gölgesinde kalan bir başyapıt.

 4. 4 The Conjuring

  conjuring

  Cinli perili film klişesini alıp kaliteli sinemacılık ile birleştiren, alay konusu olan cin, ruh, şeytan filmlerine yeni bir soluk getiren, saçma sapan "jumpscare" filmlerine tepki olarak doğmuş bir seri. Kaliteli çekim teknikleri, izleyeni sürekli giderek germesi fakat asla "jumpscare" gibi ucuz numaralara başvurmadan izleyenleri korkutan. İzlediğinize pişman olmayacağınız bir film serisi.

 5. 5 Pet Sematary

  pet-semetary

  Hayvan mezarlığı korku severler için kült sayılabilecek bir yapım olarak 2019 da geri gelmiş. Korkunçlıktan ziyade çok depresif, insanın bunaltan karamsar bir film.Kişisel düşüncem  1989 yapımı Hayvan Mezarlığından yer yer daha iyi olduğunu düşündüğüm bir film. Eğer hala izlemediyseniz bu "değişik", Stephen King ten uyarlama korku filmini izlemenizi tavsiye ederim.

 6. 6 IT


  Stephan king den devam ediyoruz. Yine nispeten yeni bir yapım 2017 yapımı IT Stephan king in popüler kitabının sinema uyarlaması. Film bekleneni kesinlikle veriyor. En büyük korkularınızın şekline bürünebilen bir varlık daha ne olsun..

 7. 7 Hereditary

  heraditery

  Gerçekten benim şahsi favorim. 2018 yılında gerçekten böyle korku filmleri görmek hoşuma gidiyor. Kopyala yapıştır endüstiriyel filmlerden değil ve yönetmen bu tarzını koruyacak gibi duruyor. Film insanı gerçekten derinden etkiliyor. Çok sağlam geriyor ve gerilim sürekli tırmanıyor. Bir aile dramı sayılabilecek film size pek çok şeyin gerçekliğini sorgulatıyor. Sürprizli sayılabilecek bir film olduğundan daha fazla detay vermek istemiyorum. Çekim ve kurgu olarak gerçekten başarılı.

 8. 8 The Thing

  the-thiing

  "Old but gold" denebilecek türden bir film gizem, bilim kurgu, ve korkunun birleşimi 82 yapımı bir korku başyapıtı arıyorsanız ve hala The Thing i izlemediyseniz daha fazla beklemetin hemen açın izleyin.

 9. 9 The Shining

  the-shinning

  Jack Nicholson ın baş rolde olduğu. Hayran olduğum yönetmenlerden biri olan Stanley Kubrick in Stephan King in aynı isimli romanının uyarlaması olarak bence kitaptan bağımsız düşünüldüğünde müthiş bir film. Zaten bu 3 üstadın etkisinin olduğu bir filmden daha azı beklenemezdi. Film herşeyden önce korkudan çok bir dram filmi (sanırım bütün iyi ve iz bırakan korku filmleri dram barındırıyor.). Filmde aman aman ödüm koptu çok korkunçmuş diyeceğiniz sahneler olmasa da inanılmaz rahatsız edici ve insanı geren bir film.

 10. 10 The Silence of the Lambs

  kuzularin-sessizligi

  Beni korku filmleri serüvenime başlatan film diyebilirim sanırım. Bufalo bill lakaplı bir katil amerikada terör estirmektedir. Mesele yerel güvenlik güçlerini çoktan aşmıştır. Ajan Starling, bu davayı çözmenin katili anlamaktan geçtiğini anlar ve yine bir katil olan mahküm Dr. Hanniball Lecter e danışmaya gider. Ajan Starling, Dr. Hanniball ın manipülasyonlarına rağmen sağlıklı bir şekilde davayı çözebilecek mi ?

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

Yehuda-Devir-illutrations

Yeni Doğan Bebeğinden Aldığı İlhamla Günlük Yaşantılarını Kaleme Alan İllüstratör

4Buyuk

Süper Ligte 2. Hafta Heyecanı