in ,

İtalya’da COVID-19 Virüsünden 250 Kişi Daha Öldü

Tüm dünyda hızla yayılan korona virüsünden dolayı dünya genelinde 5binden fazla insan hayatını kaybetti. Virüsün (Covid-19) merkez üssü olarak bilinen Çin'den sonra virüsten en çok etkilenen ülke ise İtalya oldu. 

1266 Kişi Hayatını Kaybetti, 17 Bin Vaka Tespit Edildi

Reuters'ın haberine göre, İtalya’da virüs nedeniyle 13 mart tarihinde 250 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkedeki ölü sayısı 1016’dan 1266’ya yükselirken, toplam vaka sayısının da 17 bin 660’a çıktığı belirtildi. 

Dünya Sağlık Örgütü Pandemi İlan Etmişti

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cenevre'deki genel merkezde Corona virüsü (Covid-19) gündemiylegerçekleştirdiği basın toplantısında Çin dışında vaka sayının 13 kat arttığını ifade etmişti. 

Ghebreyesus, Corona virüsü için, kıta ve tüm dünya gibi çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen “Pandemi” olarak nitelendirme kararını aldıklarını açıklamıştı. 

Ghebreyesus, örgüt olarak salgını 24 saat boyunca izlendiğini dile getirerek, “Hem virüsün yayılma ve şiddetinden hem de virüse karşı yeterince harekete geçilmemesinden derin endişe duyuyoruz. Bundan dolayı Covid-19'un bir pandemi olarak nitelendirilmesi değerlendirmesini yaptık” şeklinde konuşmuştu.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

İran Yeni Karargah Kuruyor!

32 TL Değerindeki Oyun Epic Games’te Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu