in ,

İran’da 2 Kişi Korona Virüsü Nedeniyle Hayatını Kaybetti

İran’ın Kum kentinde Korona Virüsü (COVID-19) nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. İran Sağlık Bakanlığı İletişim ve Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Kiyanuş Cihanpur, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kum kentinde solunum yolu hastalığı şikayetiyle hastaneye başvuran ve yeni korona virüsü teşhisi için yapılan ilk test sonuçları pozitif çıkan 2 kişi maalesef ileri yaşta olmaları ve bağışıklık sistemlerinin zayıf olması sebebiyle karantina altındayken hayatlarını kaybetti” dedi.

Solunum yetmezliği şikayetlerinde artış var

Kum Tıp Üniversitesi Rektörü Muhammed Rıza Kadir, İran medyasına yaptığı açıklamada son 4 günde solunum yetmezliği şikayetlerinde artış olduğunu belirtti. Virüs hastalıklarıyla mücadele için Kum'da bir hastanenin tahsis edildiğini söyleyen Kadir, ihtiyaç olması halinde ikinci bir hastaneyi de hizmete sokacaklarını aktardı.

Virüs Dünya Genelinde Hızla Yayılıyor

İlk olarak Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019'da tespit edilen Covid-19, kısa sürede diğer şehir ve ülkelere yayıldı. Hızla yayılan ve can kayıplarına neden olan virüs nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü "acil durum" ilan etti.

Çin'de COVID-19 virüsü nedeniyle can kaybı 2014'e yükselirken, virüs bulaşan kişi sayısı da 75 bin 284'e çıktı.


Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Elektrikli Traktör Ağustos Ayında Piyasaya Çıkacak

Yerli Otomobilden Yeni Haber