in ,

Ersun Yanal PFDK’ya Sevk Edildi

Türkiye Futbol Federasyonu, (TFF) 25 Şubat 2020 tarihli disiplin sevklerini duyurdu. Federasyon’dan yapılan açıklamada Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin, çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedenlerinden PFDK’ya sevk edildiği açıklandı.

Ersun Yanal'a Ceza

Teknik Direktör Ersun Yanal, yardımcı antrenör Volkan Kazak sportmenliğe aykırı hareketten, Deniz Türüç sportmenliğe aykırı ve kural dışı hareketten, Sadık Çiftpınar ile Garry Rodrigues talimatlara aykırı hareketten, takım kaptanlarından Ozan Tufan ise sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunmasından dolayı disiplin kuruluna sev edildi.

Galatasaray'da ise kulüp görevlileri Hande Sümertaş, Fahri Yılmaz, Necati Ateş ve Mert Çetin, talimatlara aykırı hareket nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Beşiktaş Başkanı Ahmer Nur Çebi de sev edildi.

Sportmenliğe aykırı açıklamalar ve Trabzonspor maçındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, başkan Ahmet Nur Çebi ise de internet sitesinden yapılan sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Çin : Korona Virüsünün Aşısını Bulduk

Milli Savunma Bakanlığı: 7 terörist etkisiz hale getirildi