in

DAEŞ'in Sözde Kadısı Tutuklandı

Sözde DAEŞ’in kadısı olan J.A.R.A kod adlu Ebu Abdullah El Şami Gaziantep’te yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. J.A.R.A kodlu sözde kadı örgüt tarafından kaçırılan Piyade Er S.T ve F.Ş’nin şehit edildiği infaz kararını vermişti.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda DEAŞ terör örgütünün sözde savcı ve kadılık görevini yürüten J.A.R.A kodlu teröristin yakalandığını söyledi ve şu ifadeleri de ekledi.

“Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca DEAŞ Silahlı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, DEAŞ Silahlı Terör Örgütünün sözde şer’i mahkemelerinde kadılık/ savcılık görevini yürüten ve bu kapsamda Piyade Er S.T. ve F.Ş. isimli Türk vatandaşlarının şehit edilmeleri ile sonuçlanan infaz kararlarını veren Ebu Abdullah El Şami kod adlı J.A.R.A. isimli şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımızca gerçekleştirilen operasyon kapsamında 15/06/2020 tarihinde gözaltına alınmış olup 18/06/2020 tarihinde soruşturma işlemlerinin ardından sorgusunun yapılarak tutuklanması talebiyle ile sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır.”

Foroğraf:DHA

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

26 TL Değerindeki Pathway Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Epic Games’in Gelecek Hafta Ücretsiz Olarak Sunacağı Oyunlar Belli Oldu