in

BMW 5 SERİSİ MAKYAJLANDI

BMW’ nin genel olarak LCI(Life Cycle Impulse) olarak adlandırdığı, makyaj operasyonundan geçen 5 Serisi resmi olarak tanıtıldı.

BMW’ nin E segment aracı olan 5 Serisi makyajlandı. Bu model ilk olarak 1972 yılında E12 kasa koduyla piyasaya sunulmuştu. 2016 yılında karşımıza çıkan G30 kasa koduyla yaklaşık 4 yıldır piyasada olan 7. jenerasyon makyajlanarak markanın güncel tasarım ve teknoloji öğelerine kavuştu.

Makyajlanan 5 Serisinin en belirgin özellikleri yenilenen jant, ızgaralar, led farlar, led stoplar, egzoz uçları ve tampon grupları, multimedya sistemi iDrive’ın 7. versiyonu  olarak görülüyor.

Ön tarafta öncelikle eski jenerasyona göre boyutları uzayan ve genişleyen ızgaralar görüyoruz. Ön yüze tekrar baktığımızda ise tasarımı ve teknolojisi değişen daha ince bir forma sahip olan  L şeklinde gündüz farları olan bir far tasarımı dikkat çekiyor. Makyajlı 5 serisinde standart olarak adaptif led far teknolojisi sunuluyor fakat opsiyon olarak Laserlight olarak da tercih edilebiliyor. Tasarımı değişen diğer öğe ise ön tampon, eski jenerasyona göre daha agresif ve spor bir görünüme sahip.

Arka kısımda yapılan değişiklikler ön kısımdaki kadar fazla olmasa da yeni led stoplar dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra tampon aynı kalsa da difüzörün yenilendiği gözlemleniyor. Dış tasarımda bunlara ek olarak yeni 18″ ve 20″ jant tasarımları da bulunuyor.

İç tasarıma baktığımızda ise standart olarak 10.3″ veya opsiyon olarak 12.3″ ekran ile birlikte BMW’nin 7. nesil iDrive bilgi-eğlence sistemi kullanıcıları karşılıyor.

Motor olarak eski nesildeki gibi 520i(170 hp), 530i( 252 hp) ve 540i (329 hp)  ve M550i ( 523 hp) güç üretiyor. Dizel modeller de aynı şekilde 520d, 530d ve 540d olarak yer alıyor.

Bu modele yeni olarak eklenen eDrive adı verilen plugin-hibrit teknolojili motor seçeneği bulunuyor. 530e ve 530e xDrive isimli modeller dört silindirli 184 hp güç üreten bir ad. içten yanmalı motora ve 109 hp güç üreten elektrik motoruna sahip.

Hali hazırda 7. jenerasyon bir 5 serisi (g30) kullanıcısı iseniz aracınızı değiştirmeden retrofit dokunuşlar yaparak LCI bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu retrofit işlemi basitce ön farların, tamponun ve ızgaranın değişmesi, arka difüzör ve farların değişmesi olarak yapılabilir. Araç alt yapıları aynı olduğu için bu değişiklikler yapılabilmektedir. Böylece dış tasarım olarak eski aracınızı LCI 5 serisi görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarihi caminin minaresine Yunan bayrağı astılar

TÜRK OYUN ŞİRKETİ PEAK GAMES, 1,8 MİLYAR DOLARA ZYNGA’YA SATILDI