in

Atatürk Heykeli Kaldırıldı

Ressam Turgut Kahraman evinin bahçesine ‘Zeybek’ adında metal Atatürk heykeli yaptı. Yaptığı bu heykel tepki topladı. Renklerinden dolayı sosyal medayada tepki toplayan heykel bugün kaldırıldı. Turgut Kahraman yaptığı açıklamada 

Anadolu’daki kilimlerde kullanılan renklerle bir heykel yaptık. Başka yere çektiler, üzgünüm. 

ifadelerini kullandı. Sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün değil Kurtuluş Savaşı kahramanlarını da  Nasrettin Hoca’yı da Anadolu’nun renkleri ile yaptığını söyledi. Açıklamanın devamı ise şu şekilde.

Kimin neden böyle bir şey yaptığını bilmiyorum. Bir eser yaparsın, herkes iyi şeyler söyler. Kötü şeyler söyler. Bu tür olaylar yaşanabilir. İyi konuşan için de kötü konuşan için de bir şey diyemem. Bu tür eleştirileri bekliyorum. Bundan önce de yaşandı, bundan sonra da yaşanacak. Bir şeyler ürettiğimiz sürece bunu doğru yorumlayan ve yanlış yorumlayan da olacak. Bu sadece bize özgü bir durum değil. Önemli olan doğru şeyi yaptığına inanmak. Ben doğru yaptığımı düşünüyorum. Atatürk’ü bütün Anadolu’nun renkleri ile yapmanın doğru bir çalışma olduğuna inanıyorum. Bu şekilde de devam edeceğim. Atatürk bir komutan, bir asker. Anadolu’yu kurtardı. Cumhuriyeti kurdu. Atatürk bizim gibi bir insan ve bizim gibi olan bu insan bütün kahramanlıkları yaptı. Bizim gibi de zeybek oynuyor.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Bursa Valiliğinden Uludağ’da Kaybolan Dağcılarla İlgili Açıklama

Kayseri Büyük Şehir Belediyesinden 120 Bin Dolarlık Paylaşım!